SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skålar 11598100
nr 1159 8100
Skålar
på fot, Ett par, slipat glasfat på silverfot, troligen Österrike, 1800-talets andra hälft, nagg, diameter: 14 cm, höjd: 17,5 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 29 januari 2018
kl 20:16:32
3.200 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska